O Blogu

Cześć!
Skoro tu trafiłeś to znaczy, że coś budujesz, budowałeś bądź budować będziesz (albo mnie znasz prywatnie i jesteś ciekaw co tu napisałem).
Dobrze trafiłeś – bo znajdziesz tu całkiem sporo (i ciągle przybywa) informacji związanych z szeroko pojętą branżą budowlaną. Wszystkie artykuły powstały z chęci podzielenia się wiedzą którą miałem możliwość zdobyć podczas pracy zawodowej oraz dzięki doświadczeniu osób z którymi mogłem i mam przyjemność współpracować. Zachęcam również Ciebie do dyskusji pod artykułami lub w wiadomościach prywatnych, aby wzajemnie wskazywać sobie jakich błędów unikać podczas remontu lub budowy oraz na jakie rozwiązania i produkty postawić.

Co znajdziesz na tym blogu?

– artykuły poświecone najczęstszym dylematom i problemom na które możesz natrafić podczas swojej budowy (ale nie tylko – analizujemy również te najtrudniejsze nietypowe przypadki. Uważasz, że Twój taki jest? Napisz do mnie, pomyślimy wspólnie)
– obiektywne recenzje najnowszych rozwiązań i materiałów budowlanych (spotkałeś rynkową nowinkę i chcesz ją zweryfikować? Napisz do mnie, sprawdzę to)
– wyjaśnienia zjawisk i procesów fizycznych które możesz spotkać na swojej budowie (coś jest dla Ciebie nierozumiałe? Napisz do mnię, spróbuję wyjaśnić)
– porady od inwestorów, którzy, bogatsi w doświadczenie, chętnie dzielą się swoimi rozwiązaniami (chcesz pomóc innym i opisać swój przypadek? Napisz do mnię, chętnie Ci to umożliwię)
– sprawdzone informacje rynkowe (coś umknęło mojej uwadze, a według Ciebie jest istotne? Napisz do mnie, opublikuję)

Dlaczego warto śledzić ten blog?

Dowiesz się między innymi:
– Gdzie szukać/jak znaleźć dobrych fachowców?
– Zasady gruntowania podłoży budowlanych
– Na co zwrócic uwagę przy wyborze działki do budowy domu.
– Kiedy warto remontować stary dom, a kiedy lepiej postawić go od zera?
– Jakie korzyści i zagrożenia związane są z wykonaniem piwnicy pod domem.
– Czy jest sens dokładać do styropianu/wełny o lepszych parametrach termoizolacyjnych?
– Czym zaizolować piwnice – czy warto inwestować w coś co zasypujemy ziemią?
– Z czego murować ściany? Czy jest tylko jeden słuszny wybór?
– Czy warto montować klimatyzację w naszym klimacie?
– Jakie warstwy krok po kroku powinny znaleźć się na balkonie i tarasie (i dlaczego)
– Co to jest ta rekuperacja? Dlaczego „dawniej się nie robiło i jakoś to było”?
– Basen kąpielowy w ogrodzie – czy tylko dla bogaczy?
– Za i przeciw budowie domu szkieletowego.
Oraz wiele innych, które pomogą Ci przejść przez budowę „suchą stopą”.

Jeśli teraz pomyślałeś sobie: „Dobra dobra, przecież nie może wiedzieć tego wszystkiego” to… masz rację. Oczywiście, że nie wiem wszystkiego – dlatego często zapraszam do współpracy ekspertów w swoich branżach, aby podzieli się z Wami (i ze mną) swoją wiedzą wynikającą z wieloletniej praktyki.

I pamiętaj: Pomimo, że weryfikujemy wszystko co piszemy i staramy się unikać naukowego języka – nie jesteśmy nieomylni. Coś za słabo wyjaśniliśmy, masz inne zdanie na dany temat albo poprostu uważasz, że piszemy głupoty? Skomentuj lub odezwij się do mnie a na pewno podyskutujemy 🙂

Dlaczego poświęcam na ten blog swój prywatny czas?

Jeżeli szukałeś kiedyś porad na temat budowy domu lub chciałeś wybrać skuteczne produkty do remontu to wiesz, że tyle opinii ile osób…
A internet to prawdziwa skarbnica wiedzy, tylko często nikt jej nie weryfikuje.
Niezależnie czy jesteś inwestorem/wykonawcą/budowlańcem/złotą rączką – chcę abyś dzięki wiedzy dostępnej na blogu, dokonał właściwego wyboru/zweryfikował swoje rozwiązanie i na jakimkolwiek etapie inwestycji się znajdujesz – uniknął niepotrzebnych wydatków.
Ponieważ:
Większa świadomość = mniej błędów = mniej frustracji dookoła nas = lepszy świat 🙂
A oprócz tego… poprostu sprawia mi to mega przyjemność!

Na koniec mam ogromną prośbę – jeśli jakieś treści na tym blogu uznasz za wartościowe – będę bardzo wdzięczny jeśli mi o tym napiszesz. Każdy czasami potrzebuje dodatkowej porcji motywacji i przeświadczenia, że to co robi, robi nieźle – ja także 🙂

O autorze

Jeśli doczytałeś do tego miejsca to już możesz podejrzewać, że jestem w jakiś sposób związany z branżą budowlaną 🙂
Zawodowo – jestem inżynierem, ale przede wszystkim także pasjonatem budownictwa. W pracy, na co dzień, dużo czasu spędzam w składach budowlanych i na placach budowy dobierając technologie renowacji przegród budowlanych. Bazując na doświadczeniu i zaufaniu doradzam inwestorom prywatnym i publicznym rozwiązania dotyczące budowy lub remontu: od budynków nowych po mocno wysłużone, które lata świetności mają za sobą, a trzeba im przywrócić dawne właściwości. Wnikliwie analizuję parametry techniczne materiałów budowlanych i wynajduję słabe punkty. Specjalizuję się w fizyce budowli a w szczególności w systemach izolacji przeciwwodnych. Zajmuję się również remontowaniem i wykańczaniem własnych nieruchomości.
A prywatnie? Jeszcze kawaler (z perspektywami na zmianę 🙂 ), amator snowboardu i książek autorstwa Grishama a mój ulubiony okres w roku to grillowa majówka.

Cześć!
Z doświadczenia wiem, że budowa lub remont to duże wyzwanie potęgowane przez rzeszę nierzetelnych informacji z różnych źródeł, które trudno zweryfikować, szczególnie osobom spoza branży.
Dlatego zapraszam Cię do śledzenia mojego bloga, gdzie rozwiązuję ten problem, wyjaśniając budowlany świat prostymi słowami. 
Mam na imię Rafał i zawodowo zajmuję się doradztwem technicznym w zakresie materiałów budowlanych. Jestem inżynierem oraz pasjonatem budownictwa.
Życzę Ci owocnej lektury!

Zapisz się newslettera i otrzymuj informacje o nowych artykułach